kleihues + kleihues Kleihues + Kleihues
 • kleihues + kleihues: sokaklar için mimari

  Kleihues + Kleihues: Sokaklar İçin Mimari

  Wall'in Şehir Mobilyaları Tasarım Serisi Streetline

  Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH, Professor Josef Paul Kleihues tarafından 1962'de Berlin'de kurulan mimarlık bürolarından meydana geldi. Professor Kleihues' un en önemli projeleri arasında Berlin Brandenburg kapıları yanındaki Liebermann evi ve Sommer evi, Chicago'daki Çağdaş Sanat Müzesi, Berlin'deki Kantdreieck Kulesi ve yine Berlin'de bulunan Museum Hamburger Bahnhof sayılabilir.

 • Wall şehir mobilyaları tasarım serisi Streetline, gözde mimar Profesör Josef Paul Kleihues'un şehir mobilyaları alanındaki ilk çalışmasıdır. Oluşturulan tasarım konsepti, Streetline şehir mobilyalarını farklı şehir doku ve tasarım ihtiyaçlarıyla örtüşebilen yüksek bir uyarlanabilirlik sunuluyor. Hem Streetline umumi tuvaleti hem de Streetline kiosk çeşitleri şu ana dek pek çok ödül kazanmıştır.

 • Babası Josef Paul Kleihues'un ölümünden beri, Jan Kleihues mimarlık firmasını Norbert Hensel ile birlikte yönetmektedir. Jan Kleihues'un projeleri arasında Berlin'deki Federal Alman İstihbarat Servisi merkez büroları için yapılan yeni bina da gösterilebilir.

 • Streetline'ın bu kadar başarılı olması elbette rastlantı değil. Kleihues + Kleihues, sorumluluk duygusuyla yüksek nitelikli şehirler oluşturmak ve herkes için daha iyi bir şehir yaşamı sağlamak adına katkıda bulunmak istiyor. Yüksek kaliteye sahip malzemeler kullanılmasını ve hatasız işçiliğin önemini özellikle vurguluyorlar. Bu bakımdan felsefeleri Wall'in anlayışı ile tamamen örtüşüyor.

   

  Kleihues + Kleihues projeleri:
  Hamburger Bahnhof Çağdaş Sanat Müzesi
  Kantdreieck Kulesi
  Pariser Platz / Brandenburg Kapısı
  Streetline Otomatik Şehir Tuvaleti
  Streetline Kiosk
  Streetline Otobüs Durağı
  "Unter den Linden" tasarım serisi

  Kleihues + Kleihues im Internet