Kapat   X
streetline şehir bilgi vitrini

Streetline şehir bilgi vitrini

Wall AG tarafından üretilen klasik bilgi vitrinidir. Bu tasarım serisinin diğer parçalarında da olduğu gibi, şehir bilgi vitrininin emaye çelik çerçevesi pek çok farklı renge boyanabilir. Bir tarafında şehir haritası sergilenirken, diğer taraf da reklam alanı olarak kullanılır. Her iki vitrin de arkadan aydınlatmalıdır ve güvenlik camıyla korunur. Şehir bilgi vitrini desteksiz şekilde kurulmuştur.

Yükseklik (aşağıdan yukarıya toplam yüzey): 2462 mm; Toplam yükseklik: 2648 mm; Genişlik (önden görünüş): 1432 mm; Genişlik (yandan görünüş): 408 mm; Malzemeler: emaye çelik levha, toz boya kaplı alüminyum profiller, tek parça güvenlik camı

Streetline tasarım serisi geometrik bir şekil olan “küresel üçgen” temel alınarak oluşturulmuştur. Esasen kürenin bir parçası gibidir ve bu şekil sözü edilen gemi güvertesine benzerdir. Bu şekil iskeletinde yapılandırılan şehir mobilyaları modüler, genişletilmesi kolay ve farklı gereksinim ve yerlere göre uyarlanabilirdir. Tasarım: Prof. Josef Paul Kleihues, Kleihues + Kleihues, Berlin.