sosyal sorumluluk Sosyal Sorumluluk
 • Sosyal sorumluluk ve ortak menfaatler, Wall için hayatın ta kendisidir. Stratejik kurumsal hedeflerimize doğru yol alırken, sosyal sorumluluğumuzu da her zaman aklımızda tutuyoruz. Çok sayıdaki sosyal, kültürel ve kentsel sponsorluk projeleri, sorumluluğumuzu üstlendiğimiz ve bu sorumluluğun iş faaliyetlerimizin ötesine geçtiği gerçeğine tanıklık ediyor. Wall’ın sosyal sorumluluğu, en önemli konudur: Sponsorluk faaliyetleri ve özel projelerle ilgili kararlar, doğrudan yönetim kurulu tarafından alınır.
   
  Wall AG’nin sosyal sorumluluğu, özellikle iki unsur üzerine odaklanmıştır: çocukların ve gençlerin gelişimi ve kültürel faaliyetlerin tanıtımı. Çocuklar ve gençler toplumumuzun, şehrimizin, ekonomik ve siyasi düzenin geleceğini oluştururlar. Bu nedenle Wall olarak bizler onların gelişimini, Almanya’nın gelecekte karşılaşılacak zorlukların üstesinden gelme kapasitesindeki artış ve ülkenin yenilik yeteneğinin gelişmesi olarak görüyoruz.
  Çocuk ve gençler için eğitim imkanlarının erişilebilirliğini geliştirmek, sorumluluğumuzun en önemli parçasıdır. Dahası, çocuk ve gençlerin farklı sektörlerdeki şirketlerin yanı sıra, siyasi ve özellikle kültürel kuruluşlarda yer almalarını sağlayan müşteri ağları ve iş ortaklarıyla çalışıyoruz. Böylece, geleceklerine yönelik bakış açılarını keşfedebiliyor ve kentleri hakkında daha fazla bilgi edinebiliyorlar.
   
  Şirket merkezlerimiz, Almanya’nın başkenti olan Berlin’in tam ortasında bulunmaktadır. Wall AG, şehrin zengin kültür peyzajının korunması için elinden gelenin en iyisi yapmaktadır. Bu nedenle müze, tiyatro ve opera gibi pek çok sayıda yerel kültür kuruluşunun sponsorluğunu yapmaktadır.
  Şehir mobilyaları tedarikçisi olarak, ticari hedeflerimizin ötesinde Berlin’in şehir peyzajını güzelleştirme ve korumayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, yardım faaliyetlerimizin içerisinde, Berlin’de yaklaşık 75 kamu kuruluşunun işleyişi, temizliği, bakımı ve finanse edilmesinin yanı sıra, Kurfuerstendamm’da her yıl düzenlenen ünlü Noel aydınlatmasının sponsorluğunu da bulunuyor.
   
  “Şehirler için. İnsanlar için" sloganımızı sürdürerek, kendimizi, hem müşterilerimize yönelik hem de şirketimiz içinde yenilik, paylaşılan değerler, kalite ve esnekliği geliştiren kurumsal bir kültüre adadık.
  İstikrarlı kurumsal sorumluluk, güvenilir bir insan kaynakları yönetimi anlamına da gelir. Çalışanlarımız, başarımızın temelidir. Mükemmel çalışmaları sayesinde, müşterilerimizin taleplerini karşılıyor ve hatta ötesine geçiyoruz. Bu nedenle eğitim, mesleki nitelikler, motivasyon, sağlık ve işyeri güvenliği gibi hususlarda çalışanlarımızın gelişimine yönelik yatırımlar yapıyoruz.